PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32661}
7,2 3 166
ocen
7,2 10 1 3166
Baby Boy
powrót do forum filmu Baby Boy

To są te straszne murzyńskie getta o których tak ciągle nawijali raperzy tacy jak Tupac, Dr. Dre, Ice-Cube, Xzibit, Eazy-E? Piętrowa chata z ogrodem, garażem, pokój telewizyjny, pokój gościnny, sypialnia, jadalnia, kuchnia, pralnia, każdy własny pokój, każdy własny kibel w pokoju, łazienka, taras, balkon i co tam oni jeszcze mają, każde pomieszczenie do czego innego. Lśniące wozy, lowridery, ze złotymi felgami, kilogramy łańcuchów na szyjach, własne spluwy + amunicja. To jest ta wielka bieda, to są te miejsca na które oni tak narzekają, że źle im się tam żyje? To niech przyjadą do Polski gdzie mieszkanie w bloku, trójka dzieci w jednym pokoju, pokój telewizyjny jest połączony niekiedy z sypialnią i jadalnią, na cały dom, na całą rodzinę jest jedna łazienka w której znajdziesz kibel + prysznic/wannę (lub oba) + pralkę + zlew. Wielu Polaków nie ma własnego ogrodu, garażu, samochodu, ba, niektórych nawet nie stać na rowerek dziecięcy.
Ja osobiście mieszkam w domu na parterze, nie mam własnego pokoju, dzielę go z bratem i śpimy na piętrowym łóżku, siostra ma własny pokój bo jest jedna, rodzice nie mają pokoju, śpią na kanapie rozkładanej przed telewizorem, obok stołu na którym jemy obiady, mamy jeszcze małą kuchnię, nie taką dużą wypasioną jak oni w swoich strasznych "gettach", łazienkę, garaż i ogród, nikt nie narzeka, ja też nie, ale jak patrzę na tych Amerykanów jak się nad sobą użalają, że mają takie domy, biedę i w ogóle, to mnie skręca, w porównaniu z ich chatami to mój dom jest gettem. I tak żyje większość Polaków, a inni nawet gorzej, tak żyje cała moja rodzina i znajomi (rodzeństwo dzielące jeden pokój to norma, jedna łazienka na cały dom to norma).
A może ja przesadzam, może faktycznie ci Murzyni z filmu są tacy biedny, każdy powinien mieć w końcu własny basen, lądowisko dla śmigłowca, plazmę na całą ścianę i Ferrari w garażu, a najlepiej to ze trzy garaże i ze trzy różne samochody.
A może ja nie znam życia w Polsce, może to mój dom jest patologią a przeciętny Polak ma dwupiętrową chatę z basenem, działkę z polem golfowym, jeśli tak oświećcie mnie, jak wy żyjecie, może faktycznie ci Murzyni mają źle w tych "gettach"?

P.S. Chcą zobaczyć getto to niech pooglądają sobie archiwalne zdjęcia z Warszawy podczas 2WŚ.

A co do filmu to oceniłem go na 7 bo nawet fajny, i zajebista muzyka.

kaczor93

Znasz w ogóle pojęcie słowa "getto"? To nic innego jak oddzielona, odizolowana część miasta zamieszkana przez konkretną grupę narodowościową, etniczną czy religijną. W przypadku tego filmu odpowiednia będzie jedna z definicji PWNu tj. "odizolowana społeczność, rządząca się własnymi prawami, niechętna ludziom z zewnątrz". Tak więc getto nie oznacza wcale dzielnicy biedy.

ocenił(a) film na 9
kaczor93

Miejsca o których rapował Dre,Game,Eazy-E są głównie w Compton dzielnicy LA. Poza tym film nie opowiada o życiu w getcie

ocenił(a) film na 7
Koksik666

Tak dla ścisłości to Compton nie jest dzielnicą Los Angeles, a sąsiadującym miasteczkiem;)

ocenił(a) film na 9
SooWoop

właściwie to masz racje ;)

kaczor93

Po pierwsze to film a filmy są prze kolorowane i wcale tak na prawdę nie jest. Radze byś zobaczył choć sobie kilka filmów dokumentalnych o takich dzielnicach to zobaczysz coś innego. A ty porównujesz filmy fabularne z prawdziwym życiem no nieźle.

kaczor93

Chyba nie wiesz o czym mowisz. To prawda, ze tam ludzie nie mają az takiej biedy, bo to w koncu USA, tylko, ze tam w tych gettach panują gangi, każdy pracuje nielegalnie, dragi itd (z tego moga sobie pozwolic na te zlote lancuchy czy samochody) jesli bedziesz w ktoryms miejscu sam chodzil, to prawdopodobnie juz nie zyjesz (dlatego ludzie tam chodzą w grupach). Snoop dogg nawet miał rozprawe za zlecenie zabojstwa, wiekszosc raperow z Compton na pewno działala w gangach. Polskie dzielnice z "sebkami" a getta w USA to zupełnie co innego, w pl sebek cie pobije i zabierze telefon w us wymordują ci całą rodzine z uzi..

ocenił(a) film na 7
GamoraRuss

ale klepią biede a pieniądze w ghetto mają ze sprzedaży dragów i kradzieży

kaczor93

Oglądałeś kiedyś filmy o murzynach z getta? to nie przelewki, często nie mają LTE w telefonie, czasem nie ma zasięgu, mogą przegapić obiad, mama zadzwoni ale się nie dodzwoni

ocenił(a) film na 7
kaczor93

XD no to nie jest kraj trzeciego świata

ocenił(a) film na 9
kaczor93

O czym ty p.... dolisz? Źle ci, bo masz biedę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones